Рахунок-фактура. Бланк та зразок заповнення

Счет-фактура. Бланк и образец заполнения (Украина)

Рахунок фактура – це документ, в якому вказують обсяг грошей для виплати за певну кількість товару.

Використовується рахунок фактура, як документ, що може підтвердити сплату акцизного податку і ПДВ. Заповнюється рахунок-фактура постачальником товару (продавцем). Один примірник рахунку-фактури віддають покупцеві, інший лишається у постачальника.

Затвердженої законом форми рахунку-фактури немає, проте  існують вимоги до заповнення цього бланку.

Рахунок-фактура повинен містити відомості з обов’язковим вказанням реквізитів (найменування при наявності) продавця та покупця. Такий документ повинен міcтити дату заповнення, найменування одиниць товару, загальну суму покупки та суму податку.  При необхідності постачальник може доповнити бланк інформацією, яку вважає за потрібне ввести в рахунок- фактуру.

Бажано, щоб документ містив підпис, оскільки відсутня форма затвердження, то кому підписувати документ визначає постачальник. У випадку  коли  йде мова про підприємства, право підпису мають керівник, заступник керівника, чи особа, якій нададуть такі повноваження. Печатку на документі, зазвичай, не ставлять.

До того, як віддати рахунок-фактуру покупцеві, постачальник має внести дані про документ до спеціального журналу під назвою «Журнал реєстрації рахунків-фактур» і лише потім віддати заповнений бланк.

 

Категорії:

Первинна бухгалтерія
.