Позовна заява про стягнення аліментів на дитину (бланк та зразок заповнення)

Исковое заявление о взыскании алиментов на ребенка (бланк и образец заполнения) - Украина

У випадку коли один з батьків ухиляється від фінансової допомоги дитині, найчастіше саме батько, можна подати до суду позивну заяву про стягнення аліментів на дитину чи дітей. Подають позовну заяву у двох примірниках.

Існує кілька шляхів вирішення питання аліментів на дитину. Перший – коли батьки дитини укладають завірену угоду у нотаріуса про згоду відповідача на виплату аліментів. В іншому випадку коли відповідач добровільно не згоден платити допомогу на дитину, такі питання розглядають та вирішують у судовому порядку. Вимагати від відповідача аліменти на малолітню дитину можна у відсотках від заробітної плати або у чітко зазначеній сумі грошей.

Разом із позовною заявою також необхідно подавати по дві ксерокопії наявних документів. Обов’язково копії паспорта громадянина України та ідентифікаційного коду, копії свідоцтва про народження дитини, копії документу на одруження та розірвання шлюбу. Також потрібна довідка про склад сім’ї, яка підтвердить, що дитина проживає та знаходиться на утриманні позивача. При наявності слід додати довідку про заробітну плату відповідача.

 

Категорії:

Зразки позовних заяв
.