Бланк уточнюючого розрахунка податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок. Наказ № 966 від 23.01.2015

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації з ПДВ, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Якщо платник податків виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний (за винятком випадків, коли проводиться документальна планова та позапланова перевірка):

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючого розрахунку;
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Правила внесення змін до податкової звітності регулюються статтею 50 Податкового Кодексу України. Порядок заповнення бланку дивіться в інструкції.

Бланк уточнюючого розрахунка податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок затверджено наказом Міністерства фінансів України № 966 від 23.09.2014 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства фінансів України № 13 від 23.01.2015.

 

Категорії:

2015, Міністерство фінансів
.